KAMP-I DERYA

Kamp-ı Derya Kampları

1-Ders Çalışma Kampı:

Öğrencilerin hem okul dersleri hem de üniversite hazırlık sürecinde sorumlu olduğu konulara çalışabildiği ortamın sağlandığı kamplardır. Bu kamplara ortaöğretim ve üniversite hazırlık düzeyinde olan tüm öğrenciler katılım sağlayabilmektedir.

Düzenlediğimiz  ders çalışma kamplarında öğrencilerimizi cep telefonu, bilgisayar, internet, televizyon vb. dış etkenlerden izole edilmiş bir ortamda geleceğe hazırlıyoruz.

2-Sınav Kampı:

Sınav kamplarımızın temel amacı öğrencilerimizi gireceği sınavlara hazırlamaktır. Ortaöğretim ve üniversite hazırlık sürecinde olan tüm öğrencilerimiz sınav kamplarımıza katılım sağlayabilmektedirler. 

Sınav kamplarımızda okul sınavları için oluşturduğumuz organizasyon, lise ve ortaokul öğrencilerimizin yazılı sınav dönemlerinden iki hafta önce başlayıp sınav haftalarının sonuna kadar devam etmektedir. 

Üniversite hazırlık sürecindeki öğrencilerimiz için gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar ise eylül ayında başlayıp haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. 

3-Motivasyon Kampı:

Sınav sürecinde olan öğrenci için vazgeçilmez ihtiyaçlardan biri de motivasyondur. Yapılan araştırmalar motivasyonun hem sosyal hem de eğitim hayatı üzerinde olumlu etkisi olduğunu ispatlamıştır. Sınav başarısında önemli bir yere sahip olan güdülenme-motivasyon, Kamp-ı Derya’nın temel kamp çalışması halini almıştır. Yapamam değil; nasıl yaparım düşüncesini inşa ettiğimiz bu kamplarda,  “Güven, Azim, Zafer” kavramlarının önemine dikkat çekiyoruz.