KAMP-I DERYA

Kampta Bir Gün

Öğrenciler sabah 08.30’da kampın yapılacağı otelde olurlar. Otelde kampın yapılacağı Kamp-ı Derya’ya ayrılan salonlara yönlendirilirler. Salonların bulunduğu fuaye alanında öğrenciler salon oturma listesine bakarak salonda oturacağı masayı bulur. Salona girmeden önce “ders çalışma programı” ve “Takip İzleme Programı (TİP) öğrencilere verilir. Salona Kamp-ı Derya tarafından tanımlanmış olan bilekliklerini okutarak giriş yaparlar.

Ders programında öğrencinin hangi seansta hangi dersi çalışacağı programlanmıştır. Öğrencilerin kamp süresince her derse dengeli çalışabilmesi için öğrencinin sınıfı ve alan türüne göre eğitim uzmanları tarafından programlanmıştır. TİP’e ise öğrenci her seans çalıştığı dersi konuyu ve çözdüğü soru sayısını yazar ve her seans çalışmasını öz değerlendirme ile 1 ile 10 aralığında puanlar.

Kampın ilk günü ikinci seansta diğer günleri birinci seansta cep telefonları toplanır. Acil durumlarda velilerin ulaşabileceği Kamp-ı Derya telefonları veliye öğrenci tarafından gönderilir. Kampın ilk seansında kamp kuralları okunarak öğrencilerden uyması istenen kurallar hatırlatılır.

Kampta seans aralarında öğrenci Kamp-ı Derya’ya ayrılmış alanda dinlenerek kişisel ihtiyaçlarını giderir. Öğleden önce ve öğleden sonra birer kez olmak üzere uzun mola aralıklarında coffebreak arası verilir.

Öğrencinin kampta uğraşıp çözemediği sorular için öğretmen salonunda öğretmenlerine Kamp-ı Derya’nın belirlediği sistematiklikte sorularını sorar.

Öğle ve akşam yemeklerinde otel yakınındaki AVM’ye servislerle giderek beslenme ihtiyacı giderilir. Akşam çıkış saati geldiğinde öğrenci günlük çalıştığı konu ve çözdüğü soru sayılarını fuayede bulunan

“Soru Borsası”na yazarak çalışmasını özetlemiş olur. Gün sonunda öğrenci sabah teslim ettiği telefonunu alır ve evine gider. Ertesi gün tekrar sabah

08.30’da otelde olur. Yine ders çalışma salonlarına kamp bilekliklerini okutarak alınır. Kamp süresince bileklikler öğrencinin bileğinde olmalıdır.