KAMP-I DERYA

Neden Kamp-ı Derya

Neden Kamp-ı Derya?

Sorumlu olduğun konuların mı birikti?

Ders çalışmaya "nereden başlamalıyım" mı diyorsun?

Sınava hazırlık  sürecin içinden çıkılmaz bir hale mi dönüştü?

Akıllı telefonunla ilgilenmek odağını bozup konsantrasyonunu olumsuz mu etkiliyor?

Ders çalışmaktan yorulup ara verdiğinde bir daha aynı istekle kaldığın yerden devam mı edemiyorsun?

Yoksa sınavda heyecanına yenik düşüp bildiklerini mi unutuyorsun?

İşte tüm bu soruların cevabı için Kamp-ı Derya.

Öğrencilerin bir araya gelerek  ders çalışma ortamında geçirdiği verimli zaman türüne  “Kamp-ı Derya” denmektedir. Yüzlerce öğrencinin aynı amaçla bir araya gelmeleri kamp ortamını verimli hale getiren en önemli etkenlerden biridir. Çünkü bu programda öğrenci, hazırlanacağı sınavın provasını yaparak sınav öncesi stresinden, endişelerinden kurtulmuş; sınava hem mental hem de fiziksel hazır bulunuşluğunu gerçekleştirerek girmiş olur. 

‘’ Disiplin - Program - Yönlendirme ‘’ kavramlarıyla hareket eden eğitim koçlarımız öğrencilerimize ders çalışma tekniklerini  de  ‘’ Kamp-ı Derya ‘’ programında öğretmektedirler.

Günümüzde teknolojinin ileri boyutlara ulaşması ve teknolojiye  çok kolay erişilmesi öğrencilerin asıl  sorumluluklarını unutturup ertelemelerine neden olmaktadır.  Bu durumun öğrenci  tarafından nasıl kontrol  edilmesi gerektiği, bilgisayar, cep telefonu ve sosyal medya üçlemesinin kontrollü bir şekilde kullanılarak kendilerine zarar vermeden nasıl faydalı hale getirileceğini onlara kavratır. Bu yüzden devamlı olarak dile getirdiğimiz:

“Kamp-ı Derya, ders çalışma alışkanlığının  ötesinde öğrenciye öz benlik  ve  sorumluluk  kavramlarını aşılayan  en önemli organizasyondur”  sözünün bir kez daha altını çiziyoruz.